Oktatási Hivatal Bázisintézménye 2020-2023

Bázisintézmény

az Oktatási Hivatal Bázisintézménye

Intézményünk 2020-ban pályázatot adott be az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím megújítására.

Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton-a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján-az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese az Ajka Városi Óvodát OM:036865 érdemesnek ítélte az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens,befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudás megosztásra. Olyan intézmény, melyben az adott szolgáltatási területhez kapcsolódó jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Bázisintézményünk

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

Jó gyakorlataink
 • A gyakorlati élet teendőire felkészítés Montessori eszközeivel
 • A játék öröm – Fejlesztő pedagógia a gyakorlatban
 • Huszárpróba /március 15-e ünneplése óvodában
 • „Kalandoló” – mozgásos kompetenciafejlesztés
 • „KITÁRULÓ VILÁG” / Informatikai kompetenciák kialakítása és fejlesztése az óvodapedagógusok és gyermekek körében
 • Kooperatív tanulás az óvodában
 • Stresszoldó technikák alkalmazása óvodai csoportokban
 • Varázs – szó – anyanyelvi kompetenciafejlesztés
 • ZÖLD ÓVODA – ÉLHETŐBB JÖVŐ!
  1. Az vagy amit megeszel
  2. Zöld jeles napok
  3. Korszerű pedagógiai módszerek
  4. Zöld kapcsolatok
Innovációink
 • Boldogságórák bevezetése- személyiségfejlesztése történik, a pozitív életszemlélettel való képesség elsajátításával
 • Buksi-suli – a kutya személyiségfejlesztő hatásának vizsgálata az óvodás gyermek szociális fejlődésére
 • DIFER mérési eredményekre épülő képességfejlesztés
 • Kukkantás múltba és jelenbe – hagyományokból, történelmi eseményekből merített probléma helyzetek feldolgozása
 • MOPED program: médiaértés fejlesztést támogató foglalkozás-sorozat
 • Tehetséggondozás-betekintés a műhelymunkákba
 • „Zsiráfnyelv az óvodában” – Erőszakmentes Kommunikáció
 • Matematikai játékok dobókockával.
Bázisintérmény kapcsolattartás

Kapcsolattartó:                 Magyar Éva

                                               Telefon: 88/508-140

                                               e-mail: hetszinviragajka@gmail.com

Intézményvezető:           Ráczné Németh Csilla

                                               Telefon: 88/508-141

                                               e-mail: ovodavezetoajka@gmail.com

 

Blogbejegyzések

Szakmai nap a Hétszínvirág óvodában

Szakmai nap a Hétszínvirág óvodában

„Kalandoló” játékos tevékenységbe ágyazott mozgásfejlesztés Az idei évben második alkalommal került sor tudásátadásra intézményünkben. Az Ajka Városi Óvoda Katica óvodájában 2022.11.23-án került sor a „Kalandoló” címet viselő jó gyakorlatunkat bemutatására. Az...

„Kalózok a tengerek urai”

Projektalapú tervezés - szakmai nap az Ajka Városi Óvodában Az Ajka Városi Óvoda 2017 óta az OH bázisintézménye. Az eltelt időszakban több alkalommal is megvalósult kitűzött célunk, a pedagógusaink által kidolgozott „jó gyakorlatok átadása”, a tudásmegosztás más...

Boldogságóra online szakmai nap

Az Ajka Városi Óvoda, mint az Oktatási Hivatal Bázisintézménye 2022.05.25-én tartotta online szakmai napját, mely a Boldogságóra alkalmazása iránt érdeklődő óvodapedagógusokat célozta meg. A szakmai nap fő célkitűzése volt bemutatni a pozitív pszichológia kutatási...

Óvodás

Ovis csoport

Óvoda

Óvodapedagógus

Lépjünk kapcsolatba!

Címünk: 8400 Ajka, Béke u. 6/A

Telefon: (06) 88/508-140

Email: ovodaajka@gmail.com

Óvodai ügyintézés: H-P: 8:00 - 16:00 óráig