A decemberi tevékenységek, játékok a téli ünnepkör köré épültek a csoportban. Sok tennivalót adott a Mikulásra és a Karácsonyra való készülődés. A Mikulás postaládájába folyamatosan kerültek levelek a gyermekek szebbnél szebb rajzokat küldtek neki.
A közös beszélgetések, játékok során tovább erősödtek a baráti kapcsolatok, az együtt átélt élmények az érzelmi intelligencia fejlődését is segítették. A csoportszoba ünnepi díszítésbe a gyerekek is bekapcsolódtak. Az adventi készülődés során gyakoroltuk az udvariassági szokásokat, beszélgettünk a családról, örömszerzésről, meglepetésekről. Gyakran játszottunk olyan drámajátékokat, melyek a segítőkészséget, empátiát, együttérzést alakítását segítették. Az ünnepkörhöz kapcsolódó mesék, mondókák, versek is ezeket a kompetenciákat erősítették. Tapasztalatot szereztek a mézeskalács sütemény elkészítése, gyúrása, szaggatása során. Megismerték a fűszernövények nevét, illatát, formáját. A Luca búza ültetésébe bekapcsolódtak, naponta figyelték a növény fejlődését, növekedését, megismerték a hozzá kapcsolódó szokásokat. Az ünnepre való ráhangolódást segítette a karácsonyi dalok hallgatása, a téli hangulatot idéző hangszerek megismerése, kipróbálása.
Mindennap legalább egy órát tartózkodtunk a friss levegőn, heti egy alkalommal sétát tettünk az óvoda környékén. Megnéztük az Agóra téren felállított betlehemet, megfigyeltük az ünnepre való készülődést a városban.
December 16-án került sor az óvodai karácsonyi ünnepségre. Az idei évben nem tartottunk közös óvodai karácsonyi ünnepséget. A csoportok külön – külön énekeltek, verseltek, a feldíszített fa körül.
Nagy várakozással és izgalommal bontották ki a csoport karácsonyra kapott ajándékokkal teli dobozokat.
Magyar Éva
Mesterpedagógus