Ajka város óvodái vetélkedtek a környezetért májusban. Hagyomány teremtő céllal indult el 1 éve az
óvodák környezeti programja, ahol 5 fős gyermekcsoportok képviselték intézményeiket. Ebben a
nevelési évben a Hétszínvirág, Vizikék, Patakparti, Zöldikék óvodák részvételével zajlottak a
környezettel kapcsolatos tevékenységek a városi Ádám István Parkban. A Zöldikék Óvodát Németh
Márton, Riba Noé a Katica csoportból, Gombos Dominik a Sün Balázs csoportból, Szalai Léna, Renner
Vajk a Pillangó csoportból képviselték. A vetélkedő kezdetén bemutatkoztak az óvodák: csapatzászló,
bemutatkozó „csatakiáltás”-versike készült. Ezután Bajczi Erika környezeti munkaközösségvezető
bemutatta a gyermekeknek a tevékenységeket. Az állomásokon a csapatok váltották egymást. Volt
Vak séta, amelynek során a közvetlen környezet iránti érzékenyítés történt a látás kizárásával. Volt
Kakukktojás játék, ahol az állatokról, nővényekről már meglévő ismeretek felidézése, gondolkodás
fejlesztés zajlott. A Fűben, fában orvosság játék során szenzoros érzékenyítő tevékenységgel ismerték
fel látás, illatolás során a gyógy és fűszernövényeket, majd képeket rendeltek hozzájuk. Erre már
előzetesen gyakoroltunk a felkészülés folyamán. A Ki vagyok én? barchoba játékkal az állatokról
meglévő ismeretek felidézésével találta ki 1-1 gyermek állítások alapján, hogy kiről van szó. Itt
főképpen a verbális képességek kerültek előtérbe. A program zárásaként a csapatok oklevelet, a
gyermekek érmeket vehettek át. A gyermekek visszajelzése: „ hát ez nagyon jó volt” .








