Alkotói pályázatot hirdettek a Boldog Iskoláknak és a Boldog Óvodáknak

2026. március

A veszprémi Báthory István Sportiskolai Általános Iskola tíz évvel ezelőtt, az országban
elsőként birtokolhatta a Boldog Iskola címet.
A jubileumi évforduló alkalmából az iskola nevelőtestülete „Így látom a világot, ha boldog
vagyok” címmel alkotói pályázatot hirdetett, rajz, festmény, fotó, vers, írás és kisfilm
kategóriában.

Boldog Óvodaként mi is csatlakoztunk a felhíváshoz.
A pályázó gyerekek rajzaikon keresztül igyekeztek megmutatni a körülöttük lévő világ
szépségeit és a számukra sokat jelentő pozitív élményeket.
Munkájuk során újra megbizonyosodhattunk arról, hogy milyen sokat jelent a társak és
önmagunk elfogadása, szeretete, az apró örömök megélése.
Hazánk számos településéről és a határon túlról is érkező igényes, esztétikus pályaműveket a
Petőfi Színház előcsarnokában tartott kiállításmegynyitón és a Báthory István Sportiskolai
Általános Iskola rajzkiállításán tekinthették meg az érdeklődők.

Örülök, hogy március 20-án, a Boldogság világnapján, jelen lehettem a kiállítás ünnepélyes
megnyitóján, ahol az alkotások között Nagy Abigél és Pintér Levente rajzát is láthattam.
A Báthory Iskola kiállításán pedig Selmeci Sára, Németh Márton és Angi Levente rajzait
sikerült újra megpillantanom.
A szervezők minden gyermek munkáját oklevéllel jutlmazták. Büszkék vagyunk a
pályázatban részt vevő óvodásainkra. Szeretettel gratulálunk mindegyiküknek!

Csikainé Bauer Magdolna
óvodapedagógus

Talán ezek a cikkek is tetszenek…

Március 15. óvodás szemmel

Március 15. óvodás szemmel

A nemzeti ünnepre való készülődés az óvodában minden évben különleges élményt jelent a gyermekek számára. Csoportjaink...

bővebben

Kapcsolat

Nyitvatartás rendje: hétfőtől péntekig 5:30-tól 17:00 óráig

Óvodavezető-helyettes: Dr. Balatinczné Németh Mónika

8400 Ajka, Úttörő u. 1/A.

Telefon: +36 88/508-060

zoldikekajka@gmail.com

Kapcsolódó oldalaink

Ajka Városi Óvoda

Hétszínvirág Óvoda

Vizikék Óvoda

Patakparti Óvoda

Szivárvány Óvoda

Szeretettel várjuk óvodánkban!