A veszprémi Báthory István Sportiskolai Általános Iskola tíz évvel ezelőtt, az országban
elsőként birtokolhatta a Boldog Iskola címet.
A jubileumi évforduló alkalmából az iskola nevelőtestülete „Így látom a világot, ha boldog
vagyok” címmel alkotói pályázatot hirdetett, rajz, festmény, fotó, vers, írás és kisfilm
kategóriában.
Boldog Óvodaként mi is csatlakoztunk a felhíváshoz.
A pályázó gyerekek rajzaikon keresztül igyekeztek megmutatni a körülöttük lévő világ
szépségeit és a számukra sokat jelentő pozitív élményeket.
Munkájuk során újra megbizonyosodhattunk arról, hogy milyen sokat jelent a társak és
önmagunk elfogadása, szeretete, az apró örömök megélése.
Hazánk számos településéről és a határon túlról is érkező igényes, esztétikus pályaműveket a
Petőfi Színház előcsarnokában tartott kiállításmegynyitón és a Báthory István Sportiskolai
Általános Iskola rajzkiállításán tekinthették meg az érdeklődők.
Örülök, hogy március 20-án, a Boldogság világnapján, jelen lehettem a kiállítás ünnepélyes
megnyitóján, ahol az alkotások között Nagy Abigél és Pintér Levente rajzát is láthattam.
A Báthory Iskola kiállításán pedig Selmeci Sára, Németh Márton és Angi Levente rajzait
sikerült újra megpillantanom.
A szervezők minden gyermek munkáját oklevéllel jutlmazták. Büszkék vagyunk a
pályázatban részt vevő óvodásainkra. Szeretettel gratulálunk mindegyiküknek!
Csikainé Bauer Magdolna
óvodapedagógus












