„Nálatok, laknak–e állatok ?!„

2020.11.18.

Október második jeles napja az Állatok napja. Minden gyermek és felnőtt szereti az állatokat . Zöld óvodaként fontosnak tartjuk az állatok védelmét, gondozását, és ezt próbáljuk munkánk során a hozzánk járó gyermekeknek is átadni. Tisztelni és szeretni kell őket, olyanok ők is mint egy családtag. A Zöldikék Óvoda Pillangó csoportos  családoknál sok helyen van kutya, macska, tengeri malac. Így a téma nem volt ismeretlen a gyerekeknek. A hét folyamán megbeszéltük hol élhetnek, mit esznek, ki gondoskodik róluk, kihez kell vinni,  ha betegek lesznek, hogyan jelzik ha fájdalmuk van, mennyi lábuk van, csoportosítottuk őket. Mi magunk is választottunk egy állat nevet magunknak, és úgy mutatkoztunk be egymásnak. Valamint sétáink során megbeszéltük a látott állatok külső tulajdonságait, megfigyeltük a bodobácsokat, a jó időnek köszönhetően csoportunk szimbólumával, a pillangóval is találkozhattunk, láttunk vakondtúrást, sok a témával kapcsolatos könyvet nézegettünk a hét során.

Sokan csoportunkból kihasználva a jó időt ellátogattak az állatkertbe, és boldogan osztották meg élményeiket társaikkal. Az eltelt 1 hónapban sok olyan állatos mesével ismerkedhettek meg a gyerekek, mely életkoruk miatt is közel áll hozzájuk. A gyerekek kívánságaik alapján választhatták ki a meseképek segítségével, hogy melyik mesét hallgatnánk meg állatok napja alkalmából. A választás a Kiskakas gyémánt fél krajcárjára esett, melyet a gyerekek velünk közösen meséltek el, mely annak köszönhető, hogy a mesékkel két hétig ismerkednek. Az első héten csak meséljük, a második héten pedig szakaszokra bontva drámajáték keretén belül jelenítjük meg. Drámajátéknak köszönhetően még jobban elmélyül a mese mondanivalója és jobban beleélik magukat  a mese szerepkörébe.

Komplexen ismertetjük meg környező világunk szépségeivel  a hozzánk járó gyermeket.

Marton Lívia
mesterpedagógus

Talán ezek a cikkek is tetszenek…

Nyitvatartás rendje: hétfőtől péntekig 5:30-tól 17:00 óráig

Óvodavezető-helyettes: Dr. Balatinczné Németh Mónika

8400 Ajka, Úttörő u. 1/A.

Telefon: +36 88/508-060

zoldikekajka@gmail.com