„Óvodakertünk kincsei” Nyílt szakmai nap a Hétszínvirág óvodában

„Óvodakertünk kincsei”

Nyílt szakmai nap a Hétszínvirág óvodában

Az Ajka Városi Óvoda 2017 óta az Oktatási Hivatal Bázisintézménye. A cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, jó lehetőség a nevelőmunka területén eddig elért eredményeink, “jó gyakorlataink”, innovációink bemutatására. Bemutató foglalkozások, előadások, műhelymunkák tartásával az intézménybe érkező óvodapedagógusok szakmai tudásának bővítése, a tudásátadás a fő célunk.
Ilyen nyílt napra került sor 2021.10.13-án, mely a Zöld óvoda-Élhetőbb Jövő – óvodai jó gyakorlat alkalmazása iránt érdeklődő óvodapedagógusokat célozta meg.
A szakmai nap fő célkitűzése volt bemutatni, hogyan valósul meg a gyakorlatban a pedagógusaink által kidolgozott Zöld Óvoda-Élhetőbb Jövő „jó gyakorlat”.  “Az óvodakert kincsei” címet viselő szakmai napon az óvoda kertben termesztett növények tudatos felhasználása, az egészséges táplálkozási szokások alakítása, tartósítási eljárások bemutatására volt a téma.
A résztvevőket Magyar Éva mesterpedagógus, bázisintézményi koordinátor köszöntötte, majd röviden ismertette a „jó gyakorlat” kidolgozásának folyamatát, továbbá arról, hogy az óvoda Örökös Zöld Óvoda és Óvodakert mentor címmel is rendelkezik.
Ezt követte Jagaditsné Bajczi Erika óvodapedagógus, környezeti nevelő prezentációja az egészséges életmód alakításáról. A „Fenntartható fejlődés” 17 pontjából 3 területet emelt ki. Beszélt arról, hogy mit tehetünk, mi pedagógusok az éhezés megszüntetése, az egészséges élet és jólét, valamint a fenntartható fejlődés területén, hogyan kapcsolható az óvodakertekben végeztt tevékenységekhez.

Az óvodai csoportokban készített rövid videó felvételeken pedig a gyakorlatban való megvalósítást láthattál az érdeklődők.

1. „Óvodakertünk kincsei” – az óvodakertben termesztett növények felismerése BeeBot padlórobot alkalmazásával. /Magyar Éva mesterpedagógus/.
  2. „Fűszervaj készítése” – az óvodakertben termesztett fűszernövények felhasználásával/petrezselyem, snidling. /Magyar Éva mesterpedagógus/
  3. „Csalamádé készítése télire”. Az óvodakertben termesztett növények felhasználásával: karfiol, hagyma, káposzta, paprika. /Nagy László óvodapedagógus
  4. „Krumpli manó” barkácsolása a kiscsoportosokkal. /Bodó Andrea óvodapedagógus/

A látottakat megbeszélés követte, majd az eredményesség mérő lapok kitöltésével zárul a szakmai nap.

Magyar Éva mesterpedagógus

bázisintézményi koordinátor